“Napjaink egyik legjelentősebb megoldandó feladata az energia-hatékony családi házak építésre való átállás, a fenntartható építészeti rendszerek létrehozása, amelynek megvalósulása érdekében széles szakmai összefogásra van szükség.”
Mindenkinek, aki egy kiváló technológia által létrehozott, akár egyedi tervezésű, egyszerű, vagy luxuskivitelű épület építését tervezi, amelynek kiváló tulajdonságait hosszú távon élvezheti.
A gyorsabb kivitelezés miatt alacsonyabb a munkadíj, a vékony falú 150 mm-es acélprofilok könnyű súlya kevesebb szállítási költséget igényel mint a hagyományos típusú házaknál. A gyártás hulladékmentes, így Ön csak a beépített anyagot fizeti. A jó hőszigetelés miatt (U=0,135W/m2K) ami, akár 50% fűtési költség megtakarítása is érhető, illetve igény esetén könnyedén passzívház is építhető belőle kedvezményes, alacsony áron. Ez már csak a gépészeten múlik, mivel a rendszerünk alkalmas hozzá.
Az elkészült könnyűszerkezetes épület könnyen felfűthető és lehűthető.
Nincs kedvezőtlen élettani hatás, semmilyen egészségkárosító anyag nincs benne. Az acélváz vegyi anyagoktól mentes, rovarok, rágcsálók nem telepednek meg, gombásodás ellen szükségtelen kezelni. Környezetbarát, az acél újra felhasználható, a jól hőszigetelt épület fűtéséhez kevesebb energiahordozót kell elhasználni, ami kevesebb káros anyag kibocsátást jelent.
Az általunk gyártott acélszerkezet, a megfelelő építési technológia betartása esetén, korlátlan ideig megőrzi eredeti erőtani tulajdonságait.
Erős, stabil, szilárd szerkezet. Az acél vetemedés-, száradás-, repedésmentes. Az építkezést követően is sok évig stabil. 50 év garanciát vállalunk a fémszerkezetre. Az épület acélszerkezete tűzálló. Emellett kiemelkedően biztonságos, földrengés és viharálló. ÉMI alkalmassági vizsgával rendelkezik, ISO 9001 minőségbiztosítási rendszerben készül, ami biztosítja a műszaki, minőségi biztonságot.
Az épület nem igényel villámvédelmet!
A száraz építési technológiának köszönhetően a ház azonnal beköltözhető, nincs száradási idő.
Emellett a falazott szerkezethez képest nagyobb hasznos alapterületet nyer a könnyű acélváz szerkezet építtetője.
Mivel a falvastagság egy hagyományos téglaház esetén 14 cm-rel kevesebb.
Nincsenek méretmegkötések, íves falak és nyílások könnyen kialakíthatók. Egy átlagos lakóépület vázszerkezete a födémmel és tetőszerkezettel együtt 1 hét alatt kivitelezhető, 3-4 hónap alatt pedig kulcsrakészen átadható.
1. - Családi házak
2. - Kész házak
3. - Mobilházak
4. - Nyaralóházak
5. - Ipari épületek, kisebb csarnokok (szigetelt padlásfödémmel)
6. - Mezőgazdasági épületek
7. - Felújítások, hozzáépítések
Épületeink kulcsrakész, félkész, szerkezetkész állapotban készülnek a megrendelő igényei szerint.
Kiváló minőségűek, gyorsan kulcsrakészre építhetők. Kitűnő hőszigetelésükből adódóan,alacsony fűtési-hűtési mutatókkal rendelkeznek.
– FOKOZOTTAN ENERGIA TAKARÉKOS!
– Külső teherhordó falak: TH REI 60
– Belső teherhordó falak: TH REI 60, EI 90
– A külső és belső teherhordó falak hőszigetelése csak Multirock Plus kőzetgyapot lehet (p=28 kg/m3).
– 47 Db
Forduljon hozzánk bizalommal, tanácsadóink segítenek elképzelései valóra váltásában, a könnyű acélszerkezetes technológiával!
A gyorsabb kivitelezés miatt alacsonyabb a munkadíj, a vékony falú 150 mm-es acélprofilok könnyű súlya kevesebb szállítási költséget igényel mint a hagyományos típusú házaknál. A gyártás hulladékmentes, így Ön csak a beépített anyagot fizeti. A jó hőszigetelés miatt (U=0,135W/m2K) ami, akár 50% fűtési költség megtakarítása is érhető, illetve igény esetén könnyedén passzívház is építhető belőle kedvezményes, alacsony áron. Ez már csak a gépészeten múlik, mivel a rendszerünk alkalmas hozzá.
Az elkészült könnyűszerkezetes épület könnyen felfűthető és lehűthető.
Felelős építési vállalkozóként célul tűztük ki, hogy egy több szempontból előnyös könnyűszerkezetes kivitelezésű, és bizonyítottan a legkorszerűbb – ökológiailag az ismert technológiákat tekintve új, hőszigeteléssel kitöltött valamint burkolatokkal védett acél vázszerkezettel megvalósítsuk a „JÖVŐ HÁZÁT” a könnyű acélváz szerkezet -HÁZAT.
ENERGIATAKARÉKOS, KIVÁLÓ HŐ- ÉS HANGSZIGETELŐ!
A rendszert az NMÉ A-100/2017 engedélyével saját gyártásban forgalmazunk, illetve használunk fel.
A már megépített épület szerkezetére 50 év garanciát vállal cégünk.
A vázszerkezet tűzi horganyzott, vékony falú c- és U-profilokból, csavarozott kapcsolattal van ellátva.
A tetőszerkezet olyan rácsos tartó, amelynek alsó öve egyidejűleg a záró födémet is alkotja, a fedélszék a falakhoz használt acél profilokból készül. Az épület vízszintes stabilitását a külső és belső teherhordó falak OSB építő lemez borítása, valamint a beépített merevítő szerkezetek biztosítják.
A belső felületek tűzgátló gipszkarton burkolatot kapnak, a vizes helységekben impregnált minőségben. A falszerkezetek teljes keresztmetszetükben kőzetgyapot hőszigetelő anyag kitöltést kapnak. A hőszigetelési képességet tovább növeli a homlokzat teljes hőszigetelése (Dryvit rendszer).
A könnyű acélváz szerkezetes házak további fontos előnye a gyors, költséghatékony kivitelezés…
A szerkezetkész és kulcsrakész kivitelek között a bármilyen közbeeső készültségi szintű, illetve a fentiektől eltérő műszaki tartalmú lakóházak kivitelezését is vállaljuk. Megrendelői igény esetén (külön díjazás ellenében) a kivitelező könnyűszerkezetes épületek tervezésében jártas építészmérnököt biztosít, továbbá telekadottságok ismeretében vállalja alapozások, közmű bekötések elvégzését is.
Meglévő tervek, műszaki tartalom, helyszín ismeretében árajánlatot adunk.
Az acélszerkezet előnye a fával szemben:
Nagyon sokan megkérdezik, hogy a fa, vagy az acél az statikailag elég erős anyag. Erre csak egy két példát fogunk a következőkben bemutatni. (pl. Eifel Torony, Lánchíd, Dubai felhőkarcoló, Kínai felhőkarcolók, stb…)
Engedélyünk: NMÉ A-100/2017
Forduljon hozzánk bizalommal, tanácsadóink segítenek elképzelései valóra váltásában, a könnyű acélszerkezetes technológiával!
A 3/2003-s BM-GKM-KVVM együttes rendelet szerint:
Jóváhagyott műszaki specifikáció Magyarországon a könnyűszerkezetes épületekre – szabvány hiányában – csak európai műszaki engedély (ETA), vagy hazai építőipari műszaki engedély (ÉME) alapján lehetséges.
A 2008. május 22-től érvénybe lépett OTSZ 5 sz. melléklete I/4 fejezet 2.5 pontja pedig kimondja, hogy: “Könnyűszerkezetes (kész- vagy gyorsház stb.) épületek csak akkreditált intézet által bevizsgált technológiával és szerkezeti elemekkel, rétegrenddel, kialakítással stb. létesíthetőek.
Ennek alapján az OTSZ 5 sz. melléklete és a 3/2003-s BM-GKM-KVVM együttes rendelet értelmében a hazai szabvánnyal nem rendelkező építési termékeknél nemcsak az alapanyagnak kell műszaki specifikációval (ETA, ÉME) rendelkeznek, hanem az épület részét képező építési terméknek is (fal, födém, stb.), és ezeket rendszerben kell alkalmazni.
Lehet ETA-val, vagy ÉME-vel rendelkező falszerkezetre MSZ-szel rendelkező födémet is tervezni, kivitelezni, de ezt be kell illeszteni a rendszerbe, annak részét kell képeznie.
Ennek értelmében tűzvédelemről szóló nyilatkozatot, a szerelt épületek vonatkozásában csak laborvizsgálat alapján lehet tenni.
A Hazai ÉME-vel rendelkezők számára az ÉMI Kht. kiegészítő kísérő iratot – TMI-t (Tűzvédelmi Megfelelőségi Igazolás) készít, mely világosan összefoglalja egy termék (rendszer) tűzbiztonsági adatait.
Az európai műszaki engedéllyel rendelkezőknek (ETA) az ÉMI Kht. szintén elkészíti a TMI dokumentumot. Az ÉME előlap tájékoztatást ad arról, hogy ki a tulajdonosa, meddig érvényes és mire vonatkozik. Az ÉME-dokumentum első oldalai nyílvánosak, melyek az építési termék tulajdonságait rétegrendeket, rögzítik, valamint valódiságuk és érvényességük az ÉMI oldalán ellenőrizhetők, vagy tulajdonosuk rendelkezésre bocsáthatja. A viszgálati jegyzőkönyvek viszont titkosak, az az ÉME tulajdonosának kizárólagos hatásköre, hogy kinek mutatja be.
Az ÉME jelentése: Építőipari Megfelelőségi Engedély.
ÉME-engedélyek hiányában nem lehet forgalomba hozni könnyű szerkezetes házakat.
A vizsgálatok részletesek, kiterjednek a statikára, a tűzállóságra, a hőtechnikai tulajdonságokra, a hangszigetelésre és az ütésálló képességre.
A beépíthető anyagoknak pedig rendelkezniük kell a hazai megfelelőségi igazolással. Ennek kiadásához nemcsak a szerkezeti anyagok minőségét, pl: faháznál a faanyag védelmet vizsgálják meg, hanem – egyebek között – a rögzítő-, kapcsolóelemek tulajdonságait is, a szakmai személyzet felkészültségét, sőt a gyártóhely és a tárolóhelyek alkalmasságát.
A tavaly életbe lépett új Országos Tűzrendészeti Szabályzat (OTSZ) ötödik számú mellékletének idevágó pontja így szól: “könnyűszerkezetes (kész-, vagy gyorsház stb.) épületek csak akkreditált intézet által bevizsgált technológiával és szerkezeti elemekkel, rétegrenddel, kialakítással stb. létesíthetőek”. Ebből következik, hogy sem építési, sem használatbavételi engedély nem adható ki olyan könnyűszerkezetes épületre, ahol a technológia és valamennyi építési termék (külső fal, válaszfal, födém, egyéb szabvánnyal nem rendelkező épületelem) nem rendelkezik minősítéssel.
Jelenleg a könnyűszerkezetes-, HÁZAKAT építő cégeknek kb. fele rendelkezik bevizsgált termékkel, tehát áruinak ÉME (Építési Műszaki Engedély) száma, dokumentuma van.
© 2020-2021 BrainStudio. All rights reserved